Dzień Flagi w Międzywodziu

Dzień Flagi w Międzywodziu

Maj 3, 2019 0 przez admin

Oryginalną i bardzo efektowną formę zaakcentowania Dnia Flagi, zaprezentowali dzisiaj mieszkańcy Międzywodzia. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich „Fregata” oraz Sołectwa Międzywodzie i Stowarzyszenia „I Love Międzywodzie”, powstała 100 metrowa flaga (szeroka na 3 metry, ufundowana m.in. poprzez prowadzoną wśród mieszkańców zbiórkę pieniędzy).

Dzień Flagi w Międzywodziu
DCIM\100MEDIA\DJI_0017.JPG

W uroczystej formule rozłożono ją przy międzywódzkim pirsie, a następnie ulicą Zatoczną, Pogodną, Słoneczną, Zwycięstwa, Morską i Wojska Polskiego, przeniesiono do znajdującego się w centrum Międzywodzia parku. Tam przemarsz dobiegł końca, a biorących udział w tym niecodziennym wydarzeniu mieszkańców i gminnych gości, organizatorzy zaprosili do kina „Fala” w Międzywodziu. Zaplanowano tam dwa koncerty (zespołu Magic Swing i Roberta Narwojsza) oraz konkursy wiedzy o historii Polski i dotyczące barw narodowych.

100-metrowa flaga w Międzywodziu

Pomysłodawcą Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej był mieszkaniec Międzywodzia, Leszek Rodziewicz. Dlatego w tej małej miejscowości – 2 maja – to święto, które integruje całą społeczność. Mieszkańcy Międzywodzia przeszli dziś ulicami z uszytą własnoręcznie 100-metrową flagą Polski.

Opublikowany przez TVP3 Szczecin Czwartek, 2 maja 2019

foto/tekst: UM w Dziwnowie, film: TVP Szczecin